استراتژی رکسان

استراتژی شرکت رکسان

 عمده‌ترین استراتژی ما، حفظ و احیا و نگهداری هتل‌های موجود و تقویت و بهینه سازی برند و افزایش سطح کمی و کیفی ارائه خدمات است.
 توسعه اندیشه سرمایه گذاری برای تکمیل شبکه ای منسجم از زنجیره گروه هتلهای رکسان در اقصی نقاط کشور، به ویژه در مناطق توریستی و درمانی و تجاری.
 افزایش مقبولیت ، اعتماد و اطمینان سرمایه گذاران ، مهمانان و نیروی انسانی نسبت به هتل و ترویج برند هتل های بین المللی رکسان به عنوان زنجیره ای برتر در صنعت هتلداری ایران و منطقه.
 ارتقا مداوم و مستمر کیفیت خدمات اقامتی، غذا و نوشابه، تفریحات و سایر امکانات رفاهی به منظور نیل به حداکثر رضایتمندی ، آسایش و سلامت مهمانان هتل و افزایش انگیزه پرسنل. 
اثبات، ترویج و ارتقاء فرهنگ ایرانی اسلامی در عرصه مهمان نوازی نزد مهمانان هتل به ویژه مهمانان خارجی با ملیت ها و قومیت های مختلف از طریق عرضه خدمات مطلوب . 
افزایش سهم بازار گروه هتلهای رکسان در بازار هتلداری ایران به خصوص در بین هتل های ۴ و ۵ ستاره و هتل بوتیک کشور.
 معرفی و ترویج استانداردهای مدون هتلی ویژه برند گروه هتلهای رکسان که با استانداردهای ملی به ویژه استانداردهای منطقه ای و بین المللی کشور و دنیا تطبیق و گردآوری شده است .
 احراز سود معقول و منطقی در فعالیت های هتلداری برای تامین منافع سهامداران مبتنی بر رعایت همزمان منافع مشتریان، کارکنان و سایر صاحبان و عوامل تولید موثر در فعالیت هتلداری. 

 مشاوره و راه اندازی

 احداث، راه اندازی و مدیریت و بهره برداری هتل موضوعی کاملا تخصصی است و در صورت عدم توجه به مبانی علمی آن، بسیاری از پروژه های اقامتی با شکست روبرو خواهند شد. با توجه به اهمیت این موضوع یکی از خدمات شرکت رکسان، ارائه خدمات مشاوره در زمینه معماری، مشاوره اقتصادی، مشاوره فنی و ... برای راه اندازی و بهره برداری هتل می باشد.

 رویکرد شرکت رکسان 

 در این زمینه امکان سنجی استاندارد برای مکان یابی هتل ها، تعیین نوع و سطح هتل بر اساس جامعه هدف، تهیه طرح توجیه اقتصادی برای راه اندازی هتل، ارائه خدمات مشاوره برای تعیین فضاهای هتل و ارتباط آن ها با هم ازجمله آشپزخانه، انبارها، اتاق ها، فضاهای اقامتی ، پذیرائی و عمومی، فضاهای ورزشی و ... در فاز ۱ و ۲ معماری می باشد.
استراتژی رکسان